تشریفات عروسی الیزه

فینگر فود با طعم های لذیذ

لقمه دستی (نیز: خوراک انگشتی و فینگرفود) به هر نوع مواد خوراکی گفته می‌شود که به گونه‌ای طبخ و آماده می‌شوند که به راحتی با دست خورده می‌شوند. فینگر فود ها در مقابل غذاهای مفصل قرار می‌گیرند که معمولاً برای خوردن آنها نیاز به استفاده از چاقو، چنگال، قاشق یا انواع کارد ، خلال ، سیخ چوبی و چنگال می‌باشد.در برخی از فرهنگ‌ها، خوراک‌ها تقریباً همیشه با دست خورده می‌شوند؛ برای مثال غذاهای اتیوپی در نان اینجرا پیچیده و خورده می‌شوند. در جنوب آسیا نیز خوردن غذا بیشتر با دست صورت می‌گیرد. بسیاری از غذاهای خیابانی از نوع غذای دستی محسوب می‌شوند.

در دنیای غرب، لقمه دستی اغلب پیش غذا یا غذای اصلی است. قطعات کوچک گوشت، رول سوسیست، سوسیس سیخی، سیخ پنیر و زیتون، پای کیش، سمبوسه، ساندویچ و دیگر مواد غذایی مانند نان پیتا از لقمه‌های دستی هستند برگر، پیتزا، سوسیس، میوه و نان از خوراکهای انگشتی محبوب هستند.دسرها مانند کلوچه، شیرینی و بستنی قیفی یا چوبی هم عمدتاً با دست خورده می‌شوند ولی اغلب به عنوان غذای انگشتی محسوب نمی‌شوند.

در مراسمها فینگر فود با طعم های لذیذ سرو میشود که تنوع ان بر ۲۰ مدل سرد و گرم میباشد که اکیپ پذیرایی مخصوص دارند به همراه ظروف مخصوص خود و همچنین برای هر طعم سس مخصوص سرو میشود .

طبق سلیقه عروس داماد این بخش به صورت سلف هم میتواند اجرا شود با الاچیف های مخصوص و پرسنل محرب . (برای مشاهده نمئنه کار ها لطفا به دفتر تشریفات مجالس الیزه مراجعه کنید )

از بهترین و خوشمزه ترین فینگر فودها میتوان به جوجه چینی و میگو اشاره کرد که ضمن لذیذ بودن هزینه زیادی هم ندارند و تقریبا در تمام مراسم ها سرو میشود و مراسم شما را با شکوه تر جلوه میدهد (شبی خاص داشته باشید با هزینه ای معقول و اندک)

فینگر فود با طعم های لذیذ

فهرست